Sıkça Sorulan Sorular

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü, 2016 yılında aramızdan ayrılan Kale Grubu’nun Kurucusu İbrahim Bodur’un anısını ve mirasını yaşatmak amacıyla hayata geçirilmiştir. İbrahim Bodur’un “önce insan” felsefesinden hareketle sosyal girişimcileri finansal olarak desteklemeyi amaçlar.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü, pilot uygulamaya sahip sosyal girişimcilere ödül vermektedir. Bu nedenle, fikir aşamasında destek sağlanmamaktadır.

Şeffaflık, adalet ve eşitlik prensiplerimiz gereği Kale Grubu çalışanları tarafından yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü başvuruları, adayların kendi seçtikleri kategoriler kapsamında değerlendirilecektir. Adaylar, girişimlerini belirlenen kriterlere uygun buldukları kategoride başvuruda bulunabilir. Ancak, birden fazla kategoride başvuruda bulunmak mümkün değildir.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü’nde yaş kriteri bulunmamakta ve her yaştan sosyal girişimcinin başvuruları kabul edilmektedir.

Başvuru formunda paylaşılan bilgilerin proje kapsamı dışında hiçbir kişi veya kurum ile paylaşılmamaktadır. Adayların başvuru formunda yer verdiği bilgiler yalnızca projede görev alan Kale Grubu yetkilileri, Ashoka Türkiye ekibi ve seçici kurul üyeleri tarafından görülebilmektedir.

Ön değerlendirme sürecinde, başvuru süresi içerisinde web sitesi üzerinden başvuru formunu tamamlayan tüm adayların başvuruları Ashoka Türkiye ekibinin sosyal girişimci seçme uzmanları tarafından değerlendirilmektedir. Bu sürecin ardından gerçekleştirilen Ön Değerlendirme Kurulu toplantısında, Ashoka Türkiye ekibinin değerlendirme sonuçları Kale Grubu yetkilileri ile paylaşılmaktadır. Ön değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan toplam 11 aday kısa listeye alınarak seçici kurulun değerlendirmesine sunulmaktadır. Seçici kurulun bir araya gelerek başvuruları değerlendirdiği toplantının ardından kazanan adaylar ile en kısa sürede iletişime geçilecektir.

Evet. Başvuru yapmak için web sitemizdeki formu doldurmanız yeterli. Formunuz elimize ulaştığında otomatik yanıtlama sistemimiz sürece dahil olduğunuz ile ilgili konfirmasyon verecektir.

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü seçici kurul üyelerine buradan ulaşabilirsiniz.

İleri Aşama, Erken Aşama ve İşbirliği kategorilerinde kazanan adaylar kategori başına 50 bin TL olmak üzere toplamda 150 bin TL para ödülü ile desteklenecektir.

Evet. İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü değerlendirme sürecinde tüzel kişiliğin varlığından ziyade ekip yapısı ve bütçe gibi konulara öncelik verilecektir.